W nowym roku pierwszym zdobytym przez nasz szczytem była Kłodzka Góra 756 m n.p.m wchodząca w skład Korony Gór Polski. Jest błędnie postrzegana jako najwyższy szczyt Gór Bardzkich ponieważ wyższa od niej jest Szeroka Góra znajdująca się nieopodal szczytu Kłodzka Góra.

Przełęcz Kłodzka - darmowy parking

Kłodzka Góra – Wieża Widokowa – szlak, mapa

Przełęcz Kłodzka -> Kłodzka Góra -> Jedlak -> Kłodzka Góra -> Przełęcz Kłodzka

Szlak z Kłodzkiej Przełęczy

Auto zaparkowaliśmy na darmowym parkingu znajdującym się na Kłodzkiej Przełęczy. Z uwagi na dość późną godzinę byliśmy zdziwieni, że było jeszcze tyle miejsc wolnych do zaparkowania. Niebieski szlak znajduje się po lewej stronie od bramy rowerowej, ale jest dobrze oznaczony. Po kilkunastu metrach marszu zaczęło się dość mocne podejście na Podzamecką Kopę. Jest to najbardziej męczący odcinek. Naszym zdaniem każdy turysta nawet ten mniej wprawiony da radę go pokonać.

Najtrudniejszy fragment na Kłodzką Górę

Po dość przyjemnej wędrówce docieramy na szczyt Kłodzkiej Góry.

Wieża Widokowa na Kłodzkiej Górze

Na szczycie znajduje się nowo wybudowana wieża widokowa. Jej wysokość wynosi 35 metrów, natomiast sama platforma znajduje się na wysokości 30 metrów. Udajemy się na samą górę aby podziwiać panoramę na pobliskie góry: Masyw Śnieżnika, Góry Orlickie, Bardzkie oraz Sowie. Z ciekawostek to na szczyt podobno prowadzi 165 schodów, ale my zapomnieliśmy o ich liczeniu.

Pieczątka Korona Gór Polski

Po pięknych panoramach z wieży widokowej udaliśmy się na pamiątkowe zdjęcia, aby potwierdzić zdobycie szczytu. Pięczątka znajduje się w zółtej skrzynceczce, którą widać na poniższych zdjęciach.

Jedlak

Z Kłodzkiej Góry udaliśmy się na dalszą wedrówkę aby zdobyć znajdujący się w pobliżu Jedlak. Szczyt nas zbytnio nie zachwycił, ale jakby ktoś szukał wydłużenia trasy to może rozważyć wycięczke na ten szczyt.