Jagodna – Góry Bystrzyckie – to kolejny zdobyty szczyt w ramach projektu Korona Gór Polski. Tym razem auto zaparkowaliśmy na bezpłatnym parkingu znajdującym się przy Schronisku PTTK Jagodna. Z parkingu na szczyt udaliśmy się niebieskim szlakiem, który przez większość czasu jest szeroką drogą. Szlak pieszy dwukrotnie zbacza i wiedzie leśnym duktem. Muszę przyznać, że stanowiło to miłe urozmaicenie. Na szczyt docieramy po około godzinnym spacerze. Pozytywnym zaskoczeniem jest wieża widokowa znajdująca się na szczycie, z której są przepiękne widoki. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i tą samą trasą udaliśmy się do schroniska PTTK Jagodna.

Jagodna – Schronisko PTTK Jagodna – Jedzenie

Trasy na szczyt nie można zaliczyć do najładniejszych, ale warto odwiedzić te okolice ze względu na jedzenie serwowane w Schronisku PTTK Jagodna. Jak dla mnie jest to idealny pomysł, aby połączyć niedzielny spacer z obiadem w schronisku. Zamówiliśmy Kotlet Chatara oraz Pierogi i jeden i drugi wybór okazał się trafny. Solidne porcje i co najważniejsze bardzo smaczne jedzenie było idealnym podsumowaniem dnia. Na pewno wrócimy do tego schroniska,spróbować racuchy, które na talerzach u innych prezentowały się wyśmienicie.

Jagodna – Góry Bystrzyckie  – praktyczne informacje

  • bezpłatny i duży parking przy Schronisku
  • trasa dla każdego
  • pieczątka w Schronisku PTTK Jagodna
  • miejsce na ognisko przed schroniskiem
  • bogata biblioteka w Schronisku (tematyka górska)
  • schronisko akceptuje czworonogi

Jagodna – Góry Bystrzyckie – Trasa

Schronisko PTTK Jagodna -> Jagodna ->  Schronisko PTTK Jagodna

Jagodna Dżapan Race

Co roku w czerwcu odbywa się bieg w japonkach na szczyt Jagodnia. Nie ma on strony internetowej ale można znaleźć informacje o nim na różnych portalach. Może kiedyś się skusimy na udział 😀