Piękna listopadowa jesień zachęciła mnie to odwiedzenia kolejnego szczytu z Korony Gór Polski. Jako, że wieczór miałem już zaplanowany, wybrałem szczyt leżący blisko Wrocławia – Wielka Sowa. Ostatni raz byłem tam w Sylwestra, więc mogłem porównać wejście na ten szczyt w aurze zimowej i jesiennej. Na mnie wejście zimowe zrobiło większe wrażenie, więc polecam wybrać się tam, gdy będzie leżał śnieg.

Z Wrocławia wyruszyłem o godzinie 9:20 i około godziny 11:00 byłem w miejscowości Rzeczka, skąd rozpoczynałem trasę na szczyt. Sam dojazd z Wrocławia zajmuję około 1,5 h. W kwestii parkingu polecam zaparkować na parkingu znajdującym się przy drodze, z prostych przyczyn – jest darmowy.

Wyruszyłem z przełęczy Sokolej i po kilku minutach szybkiego marszu, znalazłem się w schronisku Orzeł, gdzie zrobiłem krótką przerwę na uzupełnienie płynów. Muszę przyznać, że o tej godzinie było wyjątkowo pusto, dla mnie to ogromna zaleta. Kontynuując podejście na szczyt mogłem podziwiać żniwa ostatnich Orkanów, na trasie można zaobserwować wiele powalonych drzew. Część z nich trzeba omijać, wykonując delikatne akrobacje. Po 43 minutach licząc od opuszczenia parkingu, zameldowałem się na szczycie Wielkiej Sowy. Pogoda jak na tą porę roku- rewelacja!  Wbiłem pieczątkę do książeczki KGP i ruszyłem na taras widokowy znajdujący się na wieży. Cena za wejście 6 zł. Na górze powitał mnie mroźny i porywisty wiatr przez co wykonanie zdjęć  było wyzwaniem. Po krótkiej fotorelacji szybko schodzę na dół wieży. Samo zejście do parkingu zajmuje jakieś 30 min. Trasę polecam każdemu na szybki wypad z Wrocławia w góry. Trasa nie jest wymagająca i nie trzeba na wyjazd rezerwować całego dnia.

Trasa Wielka Sowa:

Przełęcz Sokola -> Schronisko Orzeł -> Schronisko Sowa -> Wielka Sowa -> Schronisko Sowa -> Przełęcz Sokola

 
Wielka Sowa Schronisko Orzeł Wielka Sowa Wielka Sowa
Relacje z innych wypraw w ramach projektu Korona Gór Polski znajdują się tutaj
Trasa: Przełęcz Sokola – Przełęcz Sokola | mapa-turystyczna.pl
Wielka Sowa
Tagi:                    

Komentarze 2 thoughts on “Wielka Sowa

 • 23 listopada 2017 z 12:15
  Permalink

  Jestem fanką Twoich zdjęć 🙂

  Powtórz
 • 10 grudnia 2017 z 13:40
  Permalink

  Bardzo lubię te rejony, jakoś nigdy nie spotykam nam tłumów ludzi co bardzo zachęca do wybrania się właśnie na Wielką Sowę. W Rzeczce zimą jeżdżę na narty, z racji że jestem amatorem w zjazdach narciarskich to idealna miejscówka 🙂

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *