Góry Sowie w sylwestra czyli pożegnanie Starego Roku tradycyjnie na szlaku górskim! Tym razem na sylwestrową wedrowke wybraliśmy Góry Sowie. Samochód zaparkowaliśmy na Przełęczy Jugowskiej, skąd wyruszyliśmy szlakiem czerwonym w kierunku szczytu Kalenica. Trasa nie należy do wymagających, dlatego szybko i sprawnie dotarlismy do wieży na szczycie. Niestety powitała nas mglista i wietrzna aura, dlatego nie nacieszylismy się pięknymi widokami. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w schronisku Zygmuntowka – zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie – małe ale czyste i schludne. Po przerwie, niebieskim, a następnie czerwonym szlakiem udaliśmy się w kierunku Wielkiej Sowy. Trasa bardzo przyjemna i przede wszystkim mało oblegana dziś przez turystów. Po niecałych 2h marszu dotarlismy na szczyt. Tam choć zimno, bardzo klimatycznie – strzelające szampany, wspólne toasty, ogniska. Po chwilowym odpoczynku ruszyliśmy w kierunku Przełęczy Jugowskiej. Tam zakończyliśmy wedrowke.

Do zobaczenia na szlaku w 2020!

Góry Sowie w Sylwestra – trasa, mapa

Przełęcz Jugowska -> Schronisko PTTK Zygmuntówka -> Kalenica -> Schronisko PTTK Zygmuntówka -> Wielka Sowa -> Przełęcz Jugowska

Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica) Góry Sowie w Sylwestra (Wielka Sowa, Kalenica)