elbrus

Do wyprawy pozostało:

[wpdevart_countdown text_for_day=”Dni” text_for_hour=”Godzin” text_for_minut=”Minut” text_for_second=”Sekund” countdown_end_type=”date” end_date=”06-06-2017 10:00″ start_time=”1487620832″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ]Jestem na wyprawie![/wpdevart_countdown]

Opis wyprawy:

W czerwcu wyruszam na Kaukaz, aby zmierzyć się z jego najwyższym szczytem Elbrus – 5642m n.p.m. Już po raz kolejny szczyt będę zdobywał razem ze stowarzyszeniem „Homohibernatus”. Rok temu udało mi się stanąć na szczycie Mont Blanc.

Skrócony program wyjazdu:

Szczyt będziemy zdobywać drogą południową. Z Warszawy lecimy samolotem do Moskwy, następnie do Mineralnych Wód i miejscowości Yessentiuki, Piatigorsk na nocleg. Kolejnego dnia po śniadaniu i po zrobieniu zakupów żywieniowych i gazu jedziemy samochodami do bazy pod Elbrusem od południa, miejscowość Azau. Tu przez następne dni będziemy wchodzić na szczyt. Nocujemy kolejno w obozach na 3800 i 4300 m.n.p.m. Kolejny dzień to wjazd po części kolejką gondolą na 3600, a potem podchodzimy pieszo, co jest lepsze dla aklimatyzacji do tzw. “boczek”- 3780m. Spędzamy tu 2 noce i kolejnego dnia podchodzimy w okolice schroniska Prijut (4200m) i Skał Pastuchowa. Następnego dnia spędzimy nocleg w namiotach w Skałach Pastuchowa skąd zaatakujemy szczyt. Po solidnej aklimatyzacji na wierzchołek wychodzimy około 3 w nocy. Na szczycie jesteśmy ok 11. Po zejściu nocujemy jeszcze jedną noc w namiotach a potem zjeżdżamy kolejką na dół. Czas wolny po zejściu wykorzystujemy na zwiedzaniu Kaukazu w zależności od czasu, który nam pozostał. (wizyta w Czegetynskich wodospadach, kąpiele w gorących źródłach, wjazd na górę Maszuk i zwiedzanie Piatigorska, uzdrowiskowej miejscowości przy Elbrusie itp.) Powrót przez Moskwę gdzie ewentualnie zwiedzamy miasto. Program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, jakie nas zastaną w górach.

Współpracuję z:

brubeck

Jeśli chcesz wesprzeć projekt zapraszam do kontaktu!